Pomáhať je STILové

V spoločnosti Stil 365 s.r.o. pokračujeme aj tento rok v rámci projektu „Pomáhame deťom do škôl“ s darovaním školských tašiek a ďalších školských potrieb deťom zo znevýhodneného prostredia. Prostredníctvom starostov, zástupcov škôl, škôlok a širokej verejnosti hľadáme konkrétne rodiny, ktorým život naložil viac, než môžu uniesť.

Naším poslaním je uľahčiť žiakom a študentom život a to nielen v zmysle váhy nákladu, ktorý nosia na chrbte, ale aj váhy nákladu, ktorý nosia v živote. Školská dochádzka, kolektív a nové povinnosti sú pre rôzne deti inak náročné a nie všetky majú potrebnú podporu pre zvládnutie s tým súvisiacich príležitostí a výziev. Nové a pekné školské pomôcky pomáhajú zvýšiť deťom sebavedomie, spokojnosť a samostatnosť.

Máte pocit, že viete presne, komu konkrétne by sme  mohli darovaním školských tašiek a ďalších školských potrieb pomôcť? Podeľte sa s nami o svoje tipy a pošlite výzvu ďalej!

Pomoc z ruky do ruky

Cesty pomoci sú rôzne, zvolili sme tento rok tú najrýchlejšiu a najrovnejšiu cestu – z ruky do ruky. Oslovujeme preto školy, škôlky a ďalšie zariadenia, či konkrétne osoby, ktoré vedia, aká pomoc a komu má aký zmysel. Školské potreby sa potom dostanú bez okľuky priamo na miesto určenia.

Pomôžte nám nájsť deti, žiakov a študentov, ktorí potrebujú našu pomoc. V prípade súhlasu radi anonymne uverejníme ich príbeh, čo nám pomôže osloviť ďalšie a ďalšie organizácie či konkrétnych ľudí, ktorí našu pomoc potrebujú, ale nevedia, ako alebo kde si o ňu povedať.

V rámci charitatívnych aktivít sme dosiaľ spolupracovali s rôznymi charitatívnymi organizáciami,  v roku 2021 sme dostali ku znevýhodneným deťom školské pomôcky v hodnote 5 tis. EUR bez DPH v maloobchodných cenách. Zapojili sme sa do dlhodobých projektov a programov, ale dokážeme i reagovať rýchlo a pohotovo v prípadoch náhlych a nečakaných situácií.

O projektu „Pomáhame deťom do škôl“

Fungujeme v súlade s princípmi spoločensky zodpovednej firmy. K organizáciám, ktoré podporujeme finančnými i vecnými darmi, patria materské a základné školy, domovy pre matky s deťmi, fondy a spolky pre deti s postihnutím či znevýhodnením. Konkrétne sme naviazali spoluprácu s Armádou spásy Českej republiky, SOS detskými vesničkami, Alianciou náhradných rodín, so základnou školou v Moravskej Novej Vsi, so starostom pražskej mestskej časti Řeporyje a ďalšími.

Ďalšie príbehy a fotografie nájdete tu: https://www.stil.sk/pomahame-detom-do-skol

 

 

Chcete poradiť s výberom školské tašky?

Zavolajte nám: 0908 638 897, alebo napíšte: stil@helma365.sk
v pracovné dny od 9 do 16 hodín.