Stil (https://www.stil.sk/)

Prečo je dobré na jar skontrolovať aktovky a školské batohy? Pretože už je to dávno! 

školské batohy

 Je polovica druhého polroka, už je to asi dávno, čo ste aktovku či školský batoh kupovali – možno aj rok alebo dva, či tri. Deti rastú rýchlo, v niektorých ročníkoch poskočia aj o desať centimetrov. Že sú im krátke rukávy či nohavice poznáte okamžite, ale napadlo vám preveriť školskú tašku? Nastavenie, s ktorým ste potomka posielali do školy prvého septembra už najskôr nie je aktuálne. Skontrolujte dĺžku ramenných a bedrových popruhov a upravte ich tak, aby reflektovali výškový prírastok dieťaťa. Kontrolu si aktovka zaslúži aj v prípade, ak vaše dieťa dramaticky nevyrástlo. Veľký rozdiel v nastavení popruhov totiž robí aj prechod z hrubého zimného oblečenia na tenšie jarné.


Už je to asi aj dávno, čo ste školskej taške venovali podrobnejšiu rodičovskú revíziu
. Deti si s údržbou veľmi hlavu nelámu a následky pravidelnej školskej dochádzky už najskôr  začínajú byť viditeľné. K revízii patrí nielen kontrola čistoty a vnútorných priestorov ale aj funkčnosti aktovky či batohu. Netrhá sa niekde niečo? Fungujú reflexné a bezpečnostné prvky? Nie sú poškodené zipsy alebo zapínanie? Slúži 3D oporný chrbtový systém tak, ako má?

No a do tretice – už je to možno aj dávno, čo sa vašej ratolesti prestali páčiť autíčka či jednorožce, ale ešte stále ich nosí na aktovke. Vkus detí sa mení ešte rýchlejšie než číslo topánok, nezaškodí s nimi prebrať, či už z motívu, ktorý bol ešte pred rokom in, dávno nevyrástli. Spýtajte sa ich, aké predstavy majú o novej aktovke či batohu do ďalšieho školského roka a ukážte im v našej galérii, že je z čoho vyberať! 

A ešte posledná vec. Keď už budete mať pozornosť zaručenú využite ju na stručné ale veľmi užitočné zopakovanie zásad správneho nosenia školskej tašky  na chrbte. Najmä to pravidlo o nosení na oboch ramenách.

školské tašky pre prvý stupeň

školské batohy

 

Vďaka značke "STIL KVALITA" si môžete byť istí, že svojmu dieťaťu kupujete vhodnú tašku do školy.

© 2023 Stil.sk - školské tašky, aktovky a školské batohy pre naše deti so štýlom