Stil (https://www.stil.sk/)

Ježiško nosí školskú tašku Stil!

Poznáte ten pocit, keď si napíšete list Ježiškovi a ono sa vám to prianie splní? My ten pocit milujeme! A preto ho rozdávame. Tento rok dokonca dvanásťkrát.

Nie je to málo a predsa. Oproti ľuďom, ktorí pomáhajú organizácii „Milý Ježíšku,“ sme úplní „žabaři.“ Tí totiž majú na konte splnených prianí 16 083, v čase napísania tohto článku. Dnes už to bude zase o niečo viac. Za projektom stoja dva mladí chalani - Martin Kučera a Vojtěch Paukner a ich cieľom je pomáhať a zároveň ukázať nové a moderné cesty darcovstva. Počas svojho fungovania, od roku 2013, už stihli pozbierať nejedno filantropické ocenenie.

Komu sa priania plnia?

Deťom z detských domovov. Kedy? No predsa na Vianoce. A ako? Veľmi jednoducho, transparentne a od srdca. Na stránkach platformy: https://www.milyjezisku.eu/sr si môže každý návštevník v zozname prianí vybrať také, ktoré je mu sympatické, a ktoré vie splniť. Darček zakúpi a zašle priamo na adresu dieťaťa. Také jednoduché to je!

Tento rok sa do projektu Milý Ježíšku zapojilo 71 detských domovov z Českej republiky a zo Slovenska. Nájdete ich všetky pohromade na prehľadnej mape na webovej stránke. Chcete sa pridať? Možno sa vám podarí obdarovať niekoho z vášho susedstva.

Školská taška je viac než len taška

Školské tašky pre nás nie sú len obyčajné nosítka. Sú kamarátmi, ktorí pomáhajú uniesť detské radosti, obavy i strachy. Sú oporou, nielen chrbtici, ale aj sebavedomiu. Sú malým svetom vo veľkom svete, do ktorého sa vojdú nielen potrebné, ale aj užitočné veci. Tajomstvá, poklady a talizmany dôležité pre svojho majiteľa.

V rámci našej charitatívnej aktivity s názvom Pomáhame deťom do škôl zaisťujeme potrebné pomôcky deťom zo znevýhodneného prostredia už roky. Ale to je väčšinou v lete, pred začiatkom nového školského roka. Sme radi, že sme dostali príležitosť pripojiť sa do akcie, ktorá beží cez Vianoce.

Pretože školský rok síce začína v septembri, ale detské priania sú dôležité celoročne.

A pretože školské tašky nenosia len učebnice a zošity, ale aj nádej na lepšiu budúcnosť. 

 


 

 

Vďaka značke "STIL KVALITA" si môžete byť istí, že svojmu dieťaťu kupujete vhodnú tašku do školy.

© 2023 Stil.sk - školské tašky, aktovky a školské batohy pre naše deti so štýlom